Porady i wskazówki

 • weź okulary słoneczne, krem do opalania, kapelusz i wygodne buty   
  to wydaje się oczywiste, ale będziesz zaskoczony jak dużo przespacerowałeś
  w słońcu podczas air show. Będą oczywiście namioty, będzie ulubiony przez niektórych cień wielkich transportowców na wystawie statycznej, ale cokolwiek wybierzesz bądź przygotowany.

 • sprawdź prognozę pogody
  wysłuchaj prognoz, ale nie rezygnuj z pokazów z powodu małego deszczu. Pokazy odbywają się mimo takich niespodzianek, jak przelotne deszcze i pełne zachmurzenie.  Możesz więc spakować parasol, który równie dobrze może chronić cię przed słońcem

 • przyjedź wcześniej, jeśli chcesz zrobić piękne zdjęcia samolotom na wystawie statycznej
  jeśli zależy ci na dobrych zdjęciach przyjedź, jak tylko otworzą się bramy lotniska. Unikniesz tłumów ludzi wchodzących ci w obiektyw. Wielu fotografów czeka również do końca pokazów, aby złapać miękkie światło.

 • zostaw zbędny sprzęt w domu
  najlepiej na pokazy wziąć rozkładane krzesełko lub koc, lornetkę, aparat lub kamerę
  i podręczną lodówkę /jeśli masz dość siły, będą przecież bufety pod parasolami/. Oczywiście zakazane są: baloniki lżejsze od powietrza, zwierzęta domowe, szkło, alkohol, noże, broń. Generalnie to czego nie możesz wziąć na lotnisko w podróż samolotem,  jest również niedozwolone na lotnisku podczas air show.

 • weź zatyczki do uszu
  pokazy mogą być bardzo głośne! I to od warkotu silników tłokowych, jak
  i odrzutowego wycia Su-22! Czasem wrażenia dźwiękowe są tak silne, że czujemy wibracje w żołądku!. Zatyczki są zwłaszcza pożyteczne dla najmłodszych fanów pokazów. • pociechy na lotnisku
  na lotnisku są tłumy ludzi. Czasami zdarza się, że pociecha, gdzieś "odleciała", a ty nie wiesz gdzie. Naucz swoje dzieci, co mają zrobić, gdy się zgubią, wyposaż je
  w karteczkę z danymi kontaktowymi, imieniem, nazwiskiem, adresem i twoim numerem telefonu komórkowego. Z pomocą przyjdą ci organizatorzy: zorganizują na pewno punkty odbioru zgubionych pociech i zobowiążą spikera do ogłaszania, że twój Janek Kowalski czeka na ciebie właśnie tam. Jeśli zobaczysz zasmuconą pociechę, pomóż jej dostać się pod opiekę organizatorów lub zadzwoń po rodziców.
 • nie ma palenia papierosów!  
  generalnie palenie jest zabronione i szkodzi zdrowiu! Ewentualnie poszukaj miejsc
  z dala od samolotów, gdzie organizatorzy pozwolili palić. NIGDY nie pal w pobliżu samolotów, nawet tych wyłączonych - na wystawie statycznej.
 • swoje śmieci weź ze sobą
  w ten sposób możesz pomóc... pilotom. Lepiej jest, gdy śmieci znajdą się w koszu, torbie, plecaku, i  NIE unoszą się w pobliżu strefy pokazów. Śmieci są niebezpieczne dla większości samolotów, zwłaszcza odrzutowych. Mogą spowodować wypadek. Prosimy więc nie śmiecić.

 

    Informacje pochodzą z oficjalnej strony Air Show Radom 2009


 

© Portal Eskadra 2007-2009