Sobota 29.08.2009

 

Witamy was wszystkich serdecznie, niestety pogoda pokrzyżowała nam wszystkim plany.

Dzisiaj pokazy wyraźnie się nie udały, zaprezentował się jedynie blok aeroklubu oraz później śmigłowiec Anakonda, SW-4 i dwa czeskie Mi 24 po czym odwołano pokazy w dniu dzisiejszym. No ale jutro szykuje się nie lada gratka bo zaprezentują się przy ładnej już pogodzie wszystkie zaplanowane na Niedzielę samoloty.

Zadebiutują Su 27, Rafale oraz Holenderski F-16 w nowym wspaniałym malowaniu. Na piątkowym treningu ich pokaz wyglądał bardzo efektownie i wydaje mi się że wraz z RED ARROWS uświetnią swym wyczynem Radomskie Show.


Niedziela 30.08.2009

Pokazy lotnicze w Radomiu tego dnia zapowiadały się świetnie i dostojnie. Górowała świetna pogoda i licznie zgromadzona widownia, zespół Akrobacyjny Red Arrows zaraz po bloku aeroklubu uświetnił pięknym pokazem w powietrzu tą imprezę, gdzie zaraz po następnym pokazie kolejnej grupy akrobacyjnej MIDNIGHT HAWKS, wystartowali dwaj wspaniali lotnicy z Białorusi na swoim SU-27 niestety do ostatniego lotu. Pokaz ich zakończył się tragiczną katastrową ponosząc śmierć na miejscu. Jest to dla nas wielka tragedia niestety już drugi raz na łamach Portalu Eskadra musimy o tym pisać.

Pokazy zostały odwołane.

 


 

 

© Portal Eskadra 2007-2009